Sulankstomo peilio ašmenų forma ir pjovimo briauna

Kalbant apie kišeninius stalo įrankius, egzistuoja daugybė geležtės tipų , todėl ne visiems lengva susigaudyti. Šis vadovas padės sužinoti daugiau apie įvairias geležtės formas , kurias gali turėti

  • peilis
  • . Žinoma, sudaryti išsamų sąrašą būtų tiesiog neįmanoma, nes formų yra labai daug. Todėl čia susitelksime ties svarbiausiais dalykais, paaiškindami, išsamiai aprašydami pagrindinius kišeninių peiliukų ašmenų tipus . Antroje pastraipoje kalbėsime apie kraštuką , kuris neatsiejamas nuo geležtės. Trumpas vadovas, kuris labai padės jums renkantis peilį!

    Peiliai: pagrindinės geležtės formos

    Peilio geležtės anatomija

    Prieš išvardydami skirtingas geležtės formas, labai paprastai, naudodami schemą, paaiškinsime peilio geležtės anatomiją. Žaizdos atitinka apatinę dalį, ji gali būti lygi, dantyta arba mišri, kaip yra šiuo atveju. Niekada nežinote, kurią pjovimo briauną pasirinkti? Nepanikuokite, šią temą išplėtosime šio straipsnio pabaigoje.

    Galinė dalis yra priešais pjovimo briauną, taigi paveikslėlyje tai viršutinė dalis. Galinė geležtės dalis paprastai nėra aštri, kad būtų galima ją prispausti pirštais. Tačiau būkite atsargūs, nes tam tikrų tipų ašmenų nugarėlė gali pasirodyti aštri. Smailė yra tiesiog ta vieta, kur pjovimo briauna susilieja su nugarėle. Galiausiai dar vienas terminas, kurį reikia žinoti, yra emouture . Šis terminas paprasčiausiai reiškia ašmenų dalį, kuri susitraukia ar net išretėja, su daugiau ar mažiau išreikštu kampu.

    Geležtė tiesiu kraštu

    Straight edge

    Tai tikriausiai geriausiai žinoma geležtės forma, nes ją labai lengva atpažinti dėl visiškai tiesios nugarėlės . Dėl to naudotojas gali atremti pirštus į nugarėlę ir taip padidinti pjovimo jėgą. tiesi geležtės ašmenys vertinami dėl savo universalumo, tinka tiek pjauti, tiek perforuoti, pradurti.

    Krentanti geležtė

    Krentanti geležtė

    Jei turite bent kiek žinių apie peilius, drop point stilas jums neturėtų būti nepažįstamas, nes jis yra pagrindinis stalo įrankių pasaulio elementas. Jam būdingas asimetriškas smaigalys , kurio smaigalys yra šiek tiek žemiau už kotą. drop point peilis taip pat gali būti vadinamas Bourbonnaise peiliu, nors su šiuo pavadinimu susiduriama gana retai. Šio tipo ašmenys labiau tinka gręžimui ir perforavimui, nors pjaustyti taip pat galima. Nepainiokite su ieties smaigalio tipu, su kuriuo suskubome jus supažindinti.

    Geležtė su smailiuoju smaigaliu

    Geležtė su smailiuoju smaigaliu

    Galvutės su smailiuoju smaigaliu profilis yra panašus į geležtės su krintančiu smaigaliu. Su vienu skirtumu, ir jis yra didelis, nes emulptūra čia yra simetriška . Kitaip tariant, šį kartą smaigalys yra pačiame koto viduryje. Spear Point ašmenys yra agresyvesni, galingesni ir gali būti galandami iš dalies arba visiškai ant nugaros. Detalė, kuri tam tikrais atvejais gali būti įdomi.

    Klipinio smaigalio ašmenys

    Klipinis smaigalys

    Clip point tipui būdingas išdidintas geležtės galas , bet visų pirma iš dalies ažūrinė galas priekyje. Dėl to naudotojas gali itin tiksliai pjauti, pjaustyti net sunkiausiai pasiekiamose vietose. Tai yra pagrindinis klimpinio peilio ašmenų privalumas.

    Trapecinis peilis

    Trapecinis peilis

    Trailing Point profiliu aprūpinami daugelio

  • medžioklinių peilių ašmenys
  • . Jis lengvai atpažįstamas dėl į viršų nukreiptos priekinės kreivės . išsikišusi ašmenys naudojami dirbant su oda, todėl puikiai tinka tokioms reikmėms kaip medžioklė. Idealiai tinka negyviems gyvūnams nudirti odą, tas pats galioja ir žuvims, todėl jis yra puikus žvejų sąjungininkas.

    Adatos ašmenys

    Needle point

    Adata – tai angliškas terminas, kuris išvertus į prancūzų kalbą reiškia adatą . Kaip jau supratote, Iglos taško geležtė savo pavadinimą pelnė dėl panašumo į adatą, todėl yra labai plona. Jis puikiai tinka dūriams, dūriams peiliu, todėl paaiškinama, kodėl jis taip naudojamas savigynai.

    Tanto geležtė

    Tanto

    Tanto profiliu aprūpinti daugelio taktinių peilių, kuriuos vertina kariškiai ir gynybos profesionalai, ašmenys. Ypatinga tanto stiliaus ypatybė yra tiesus kraštas , arba, jei pageidaujate, neužapvalintas. Peilis su tanto ašmenimis neabejotinai pasižymi agresyvesne išvaizda, taip pat didesne galia. Trūkumas tas, kad jį galąsti sudėtingiau, bent jau reikia šiek tiek technikos.

    Atvirkštinė tanto geležtė

    Atvirkštinė tanto

    Taip pat žinomas kaip atvirkštinis tanto , atvirkštinis tanto , kaip turbūt numanote, yra anksčiau pristatyto tanto variantas. Emulsija vienoje pusėje yra tiesi, o kitoje – suapvalinta, kas iš dalies suskaido “agresyviąją” pusę. Todėl apverstas tanto tam tikra prasme yra minkštasis tanto variantas.

    “Sheep Foot” geležtė

    Sheep Foot

    “Sheep Foot” geležtė arba “Sheep Foot” yra viena iš lengviausiai atpažįstamų. Galite paklausti, ką tai turi bendro su avimis? Paprasčiausiai, kad iš pradžių jis buvo naudojamas jų kanopoms pjauti. “Sheep Foot” geležtė pasižymi tiesia pjovimo briauna, taip pat išlenktu galu. Ji labai madinga pas peilių gamintojus MAM ar net “Maserin” ir puikiai tinka pjaustyti. Tačiau būkite atsargūs, nes aštriaašmenė geležtė nėra skirta pradurti.

    “WharnCliffe” geležtė

    Wharncliffe

    Stilius WharnCliffe yra nepaprastai panašus į “Sheep Foot” profilį. Skirtumas tas, kad išlenkimas yra ilgesnis, trumpai tariant, ryškesnis suapvalėjimas. Amerikiečių prekės ženklas Spyderco savo skleidžiamiesiems peiliams reguliariai naudoja WharnCliffe ašmenis . Reikia pasakyti, kad tai padeda sukurti įspūdingą dizainą. Šio tipo ašmenys puikiai tinka šakoms pjauti.

    Kaip pasirinkti peilio geležtės ašmenis

    Pirkdami naują skleidžiamąjį peilį , vis iš naujo užduodame tą patį klausimą. Ar rinktis lygią, ar dantytą briauną? Kaip ir labai dažnai būna, atsakymas priklauso nuo jūsų naudojimo paskirties. Kad padėtume jums teisingai pasirinkti, paaiškinsime skirtingų esamų pjovimo briaunų privalumus ir trūkumus.

    Lygi briauna, tiksliausia

    Lygi briauna

    Gludi briauna yra labiausiai atstovaujama. Kaip rodo pavadinimas, jos briauna yra visiškai lygi, jei pageidaujate, be dantukų. Tai užtikrina didelį tikslumą ir labai švarius pjūvius. Pavyzdžiui, pabandykite horizontaliais judesiais supjaustyti A4 formato lapą ir pamatysite, kad rezultatas visada bus labai švarus. Be to, galąsti palyginti lengva , o tai svarbus dalykas, kuris vis dėlto dažnai nepakankamai įvertinamas renkantis skleidžiamąjį peilį .

    Vis dėlto glaudi pjovimo briauna turi ir trūkumų, pavyzdžiui, sunkiai pjauna pluoštines medžiagas, pavyzdžiui, virvę ar net plastiką.

    Pjūklo dantyta briauna, galingiausia

    Dantyta briauna

    Dantytas ,

  • dantytas
  • arba dantytas , vadinkite kaip norite, tai reiškia tą patį. dantyta geležtė vertinama dėl savo universalumo ir ypač dėl to, kad gali stipriai pjauti ypač virves ir smulkias šakas. Šis pjovimo kraštas idealiai tinka naudoti lauke. Deja, galąsti dantytą pjaunančiąją briauną yra sudėtingiau. Be to, pjūviai bus mažiau tikslūs nei naudojant lygią briauną.

    Mišrusis kraštas, įdomus kompromisas

    Mišrusis kraštas

    Mišrusis kraštas yra tarp lygaus ir dantyto, kaip minima pavadinime, tai labai įdomi alternatyva. mišrią geležtę arba taip pat kombinuojamąją sudaro lygiąją dalį , o jūs, kaip supratote, dantytąją dalį . Peiliai, turintys tokio tipo geležtę, yra labai universalūs , o tai nesunku suprasti. Trūkumas tas, kad galandinti labai sunku, o pjovimo sritys kai kuriais atvejais pasirodo esančios per mažos.

    Jei perskaitėte visą vadovą, dabar turėtumėte būti peilių ašmenų ekspertas! Kaip supratote, nėra geriausios formos ar aštriausios briaunos, svarbiausia yra nustatyti savo poreikius ir naudojimo būdus, kad galėtumėte tinkamai pasirinkti.

    Leave a Reply

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *