
Mačetės
Rodomi visi rezultatai: 47
-
Mačetė Kinų kalavijas Šaltasis plienas
-
“Cold Steel Tactical Tanto Machete
-
Mačetė Cold Steel Latin D-Guard 21
-
“Cold Steel All Terrain Chopper Machete
-
Mačetė Salvadoras – Condor
-
Puma-Tec juoda 44 cm nerūdijančio plieno mačetė + dėklas
-
Mačetė “Axis” – “Cold Steel
-
“Kukri Plus” šaltojo plieno mačetė
-
Serpe Nata – šilkinis
-
Puma-Tec juoda 36 cm nerūdijančio plieno mačetė + dėklas
-
Espartano II Albainox mačetė
-
“Royal Kukri” šalto plieno mačetė
-
Mačetės stovykla 10 – Kershaw
-
Mačetė Libertariat ESEE
-
Albainox Amazonas juoda mačetė
-
“Cold Steel Jungle Machete
-
Mačetė Grandininis pjūklas Atsarginė lotynų kalba – Böker
-
“Albainox Mad Zombie” pjovimo mačetė
-
“Albainox Black Panther Latin Machete
-
Mačetė Cold Steel Black Bear Bowie
-
Mačetė “Kukri CS97KMSZ” – Cold Steel
-
“Albainox” kaukolės ir kryžminių kaulų mačetė 45,5 cm ilgio ašmenimis
-
Taktinė mačetė 31800 K25
-
Taktinė “Wakizashi” šaltojo plieno mačetė
-
Mačetė “Gator Bolo Machete” – Gerber
-
Albainox Espartano mačetė 31886 45 cm ašmenys
-
Mačetė “Omagua Latin Machete” – Albainox
-
Mačetė Bolo Cold Steel
-
Mačetė “Gator Machete” – “Gerber
-
Mačetė “Clearpath” – “Gerber
-
“Cold Steel Thai Machete
-
Mačetė “Garden&Camp” – “Cold Steel
-
Muela Sherpa micarta ruda mačetė 33cm nerūdijančio plieno
-
Mačetė “Gator Jr” – Gerber
-
“Albainox” mačetės pakabukas
-
Cold Steel Magnum Kukri mačetė
-
Serpe Yoki 270 – Šilkinis
-
Albainox Žiedai juoda mėlyna mačetė
-
Mačetė Mad Zombie Albainox
-
“Gladius” šaltojo plieno mačetė
-
13 colių “SogFari” mačetė – SOG
-
“Albainox Skull Cutting Machete” 32657
-
“Desert Storm Albainox Latin Machete” 31966
-
Mačetė “Cold Steel Bowie
-
Mačetės paketas Golok – Condor
-
Puma-Tec juoda 42 cm nerūdijančio plieno mačetė + dėklas
-
Bambu lotyniška mačetė Albainox 31711
Mačetė, kartais vadinama pjautuvu, yra įrankis su ilga, aštria geležte, pritvirtinta prie tvirtos rankenos. Mačetė, atpažįstama iš plonos, lenktos geležtės, plačiai naudojama įvairiomis aplinkybėmis: žemės ūkyje, gamtoje, išgyvenimo ir net kariniais tikslais. Ergonomiška jos konstrukcija leidžia lengvai ir efektyviai ją valdyti, todėl ji yra nepakeičiama pagalbininkė atliekant daugybę užduočių, pavyzdžiui, pjaunant tankią augmeniją, valant krūmynus, statybose ir net savigynos tikslais tam tikrose situacijose.
Mačetė, pjaustytuvas: kokie skirtumai?
Mačetę ir pjaustytuvą iš esmės skiria jų pavadinimai, kurie skiriasi priklausomai nuo pasaulio regiono. Iš tiesų, nors terminas “mačetė” ypač vartojamas Pietų Amerikoje ir Azijoje, terminas “kuoka-kuopa” labiau siejamas su afrikine mačete , plačiai naudojama Afrikoje, taip pat Vakarų Indijoje. Be šio semantinio skirtumo, mačetės ir pjautuvai pasižymi panašiomis funkcinėmis savybėmis. Tačiau reikėtų pažymėti, kad gali būti ašmenų dizaino ir formos skirtumų, priklausomai nuo regiono ir konkretaus naudojimo. Pavyzdžiui, afrikietiškų mačečių ašmenys dažnai būna platesni ir labiau išlenkti nei kitose pasaulio dalyse naudojamų mačečių.
Mačetės istorija
Mačetė turi turtingą ir įvairią istoriją, siekiančią daugelį šimtmečių. Iš pradžių ji pradėta naudoti prieškolumbiniais laikais, kai Centrinės ir Pietų Amerikos vietiniai gyventojai ją naudojo įvairiems žemės ūkio darbams, įskaitant cukranendrių pjovimą, pasėlių ruošimą ir žemės valymą. Ilgainiui mačetė išpopuliarėjo ir tapo universalesnė, ją perėmė įvairios kultūros visame pasaulyje. Jos pritaikymas… mačetė, kartais vadinama pjautuvu, – tai įrankis su ilga, aštria geležte, pritvirtinta ant tvirtos rankenos. Mačetė, atpažįstama iš plonos, lenktos geležtės, plačiai naudojama įvairiomis aplinkybėmis: žemės ūkyje, gamtoje, išgyvenimo ir net kariniais tikslais. Ergonomiška jos konstrukcija leidžia lengvai ir efektyviai ją valdyti, todėl ji yra nepakeičiama pagalbininkė atliekant daugybę užduočių, pavyzdžiui, pjaunant tankią augmeniją, valant krūmynus, statybose ir net savigynos tikslais tam tikrose situacijose.
Mačetė, pjaustytuvas: kokie skirtumai?
Mačetę ir pjaustytuvą iš esmės skiria jų pavadinimai, kurie skiriasi priklausomai nuo pasaulio regiono. Iš tiesų, nors terminas “mačetė” ypač vartojamas Pietų Amerikoje ir Azijoje, terminas “kuoka-kuopa” labiau siejamas su afrikine mačete , plačiai naudojama Afrikoje, taip pat Vakarų Indijoje. Be šio semantinio skirtumo, mačetės ir pjautuvai pasižymi panašiomis funkcinėmis savybėmis. Tačiau reikėtų pažymėti, kad gali būti ašmenų dizaino ir formos skirtumų, priklausomai nuo regiono ir konkretaus naudojimo. Pavyzdžiui, afrikietiškų mačečių ašmenys dažnai būna platesni ir labiau išlenkti nei kitose pasaulio dalyse naudojamų mačečių.
Mačetės istorija
Mačetė turi turtingą ir įvairią istoriją, siekiančią daugelį šimtmečių. Iš pradžių ji pradėta naudoti prieškolumbiniais laikais, kai Centrinės ir Pietų Amerikos vietiniai gyventojai ją naudojo įvairiems žemės ūkio darbams, įskaitant cukranendrių pjovimą, pasėlių ruošimą ir žemės valymą. Ilgainiui mačetė išpopuliarėjo ir tapo universalesnė, ją perėmė įvairios kultūros visame pasaulyje. Dėl jos pritaikymo prie skirtingų aplinkų ir vietos poreikių atsirado jos dizaino ir gamybos variantų. Pavyzdžiui, atogrąžų regionuose naudojamų mačečių ašmenys gali būti platesni, kad būtų lengviau kirsti tankią augmeniją, o sausringoje aplinkoje naudojamų mačečių ašmenys gali būti plonesni ir lengvesni, kad būtų galima tiksliau dirbti.
Skirtingi mačetės tipai
Yra ne viena, o daugybė mačečių. Taip yra todėl, kad mačetę naudojo daugybė kultūrų visame pasaulyje. Štai tik pagrindiniai mačetės tipai: Kukri: kilusi iš Nepalo, pasižymi lenktais ašmenimis, dažnai naudojama kaip ginklas ir universalus įrankis. Turime kategoriją, specialiai skirtą kukri , kurioje rasite platų pasirinkimą. Barong : kilęs iš Filipinų, išsiskiriantis plačia, lenkta geležte, tinkančia kirsti tankią augmeniją. Bolo : taip pat iš Filipinų, atpažįstamas iš plačios, sunkios geležtės, idealiai tinka medžiui kirsti ir pjauti. Panga : tradiciškai naudojamas Afrikoje, pasižymintis plačiais, lenktais ašmenimis, idealiai tinkantis cukranendrių pjovimui ir medžioklei. Pjaustytuvas : dažnai siejamas su Afrika ir Vakarų Indija, pasižymi plonais, lenktais ašmenimis, universalus atliekant įvairius žemės ūkio ir išgyvenimo darbus. Parang : kilęs iš Malaizijos, pasižymi plačiais, sunkiais ašmenimis, naudojamas pjauti ir valyti atogrąžų aplinkoje. Golok : kilęs iš Indonezijos, išsiskiria trumpais, plačiais ašmenimis, idealiai tinka pjovimo ir genėjimo užduotims atlikti.
Mačetės panaudojimo sritys
Mačetė naudojama įvairiose srityse. Praktiniams lauko poreikiams, laisvalaikiui ar specializuotoms reikmėms ji yra patikimas ir veiksmingas pagalbininkas daugelyje situacijų. Gyvenimas: Laukinėje gamtoje gelbėjimo mačetė yra nepakeičiamas įrankis. Ja galima kapoti malkas pastogėms statyti, pjauti šakas ugniai kurti, prasiskinti kelią per tankią augmeniją ir tam tikromis aplinkybėmis net medžioti ar žvejoti. karinė : karinė mačetė naudojama įvairioms užduotims atlikti, pavyzdžiui, pjauti augmeniją, kad būtų galima pasislėpti, rengti laikinas stovyklavietes, o kartais net kaip artimos kovos ginklas ekstremaliose situacijose. Sodininkystė : sode mačetė yra universalus įrankis piktžolėms pjauti, krūmams genėti, šakoms genėti ir užaugusioms vietoms valyti. Jos aštrūs ašmenys reiškia, kad galėsite efektyviai dirbti net sunkiai pasiekiamose vietose. Stovyklavimas, žygiai : Stovyklaujant ar vykstant į žygius mačetė gali būti naudinga rengiant stovyklą, pjaunant malkas ugniai, kuriant elementarias pastoges ir tiesiant takus nelygiu reljefu.
Gerai pasirinkite mačetę
Kai ruošiatės investuoti į mačetę, labai svarbu išsirinkti tinkamą modelį, kad užtikrintumėte geriausią patirtį užsiimant veikla. Gerai parinkta mačetė gali turėti didelę reikšmę jūsų užduočių efektyvumui ir naudojimo patogumui. Pateikiame keletą patarimų, padėsiančių išsirinkti tinkamą mačetę:
Ašmenų ilgis ir naudojimas
Ašmenų ilgis yra labai svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti. Įprastas ilgis yra apie 40 cm. Pasirinkus trumpesnę geležtę, ją bus lengviau nešiotis ir ji bus geriau manevringa, sumažės nuovargis. Kita vertus, ilgesni peiliai bus tvirtesni ir efektyvesni, tačiau, žinoma, juos bus sunkiau transportuoti. Tik nuo jūsų priklauso, ar rasite tinkamą pusiausvyrą! Atminkite, kad auksinė taisyklė – visada pagalvokite, kaip ketinate naudoti mačetę . Jei planuojate pjauti smulkias, tankias šakas, gali pakakti trumpesnių ašmenų. Kita vertus, atliekant sudėtingesnes užduotis, pavyzdžiui, valant žemę ar pjaunant storą medieną, labiau tiks ilgesni ašmenys.
Ašmenų medžiaga
Mačetės ašmenys dažnai gaminami iš anglinio arba nerūdijančio plieno. Anglinis plienas garsėja pjovimo kokybe ir lengvu galandinimu, o nerūdijantis plienas pasižymi geresniu atsparumu korozijai. Taip pat pirmenybę teikite mačečių su pilnu liestuku , t. y. su ašmenimis, nukaltais iš vieno plieno gabalo iki pat rankenos galo. Tai sumažina lūžimo riziką ir užtikrina puikų tvirtumą.
Rankos dydis
Tai gali atrodyti kaip smulkmena, tačiau pagalvokite ir apie savo rankos dydį . Mačetė su jūsų rankai tinkama rankena leis patogiai ją laikyti, sumažins sužeidimų ir nuovargio riziką intensyviai ją naudojant. Kad būtų dar patogiau, kai kuriose mačetėse yra iš neslidžių medžiagų pagamintos rankenos su sukibimu, todėl jas galėsite efektyviai naudoti net lyjant lietui ar esant nepalankioms sąlygoms. Išsami informacija